Bytový dom Valerián, Bratislava

Projekt dvoch bytových veží s polyfunkciou z roku 2007 ožil. Vďaka novej energii od nového investora sa stavba dostala po dlhom čase do realizácie. V tomto čase sa už kolauduje.. stavba obsahuje jedenásť podlaží, parter s nebytovými prevádzkami, 64 bytov, dve podzemné garáže s parkovaním, spoločný dvor a zelenú strechu medzi dvoma vežami.

celková plocha stavby : 10 600 m2

projekt : 2007, zmena PD 2015

realizácia : 08/2015 – 12/2016

Popis developera :

Rezidenčný projekt VALERIAN sa nachádza v mestskej časti Podunajské Biskupice na Kazanskej ulici pri odbočke na Kvetinársku ulicu. Z južnej strany susedí s rodinnými domami a záhradami, zo severnej strany ho lemuje Kazanská ulica, ktorá je tvorená predovšetkým pomerne novou a modernou bytovou zástavbou, ktorej súčasťou je aj občianska vybavenosť. Zástavba v okolí je v podstate ukončená.

Projekt Valerian je rozdelený na dva bytové domy. Každý dom pozostáva z 32 bytov v rôznych výmerách – od jednoizbových po trojizbové byty, ktorých dispozičné riešenia spĺňajú požiadavky moderného bývania. Na najvyššom poschodí sú luxusnejšie štvorizbové byty s terasami. Na prízemí sú obchodné priestory so samostatnými vstupmi a garáže. V suteréne v dvoch podzemných podlažiach sú k dispozícii parkovacie státia pre majiteľov bytov.

http://www.bytyvalerian.sk/projekt/#o-projekte

 

By :
Comments : 0
About the Author

Leave a Reply

*

captcha *