Festival BIG SEE Architecture Award 2022, Ljubljana, Slovinsko

Cankarjev dom Ljubljana, Slovinsko

Máj 2022
 

Na začiatku mája sa naše štúdio zúčastnilo odovzdávania cien za architektúru na festivale BIG SEE Architecture Award v Slovinsku.
V medzinárodnom obsadení sme bodovali v kategórii obytných stavieb – Residential získaním dvoch cien za projekt Villa Black and White v Košiciach za rok 2021 a za projekt Family House BSM v Martine za rok 2022.
Akcia bola krásne zorganizovaná, stretli sme množstvo domácich i zahraničných kolegov.

Na pódiu Stage 180 oba projekty prezentovala architektka Ing. arch. Simona Rusnačková a spolu s architektkou Ing. arch. Gabrielou Fukatschovou si prevzali ocenenie v tvare modrého boxu.
Projekt Villa Black and White je stavba navrhnutá vo svahu v novej lokalite Košíc, kde fasáda i celý design stavby sa nesie v duchu jednoduchej čierno-bielej farebnosti.
Projekt Family House BSM je stavba realizovaná ako minimalistická stavba v horskom prostredí Martina, kde design určuje výzor i prevádzku stavby.

Na festivale bola možnosť si vypočuť a zažiť atmosféru prednášok a prezentácií európskych designérov a architektov ako aj prezentáciu designu svetla Svetlo v architektúre od designéra Kari Kola z Fínska, www.karikola.com, či Juhani Pallasmaa.

Scroll to top

Kontaktný formulár

Máte záujem ? Vyplňte kontaktný formulár nižšie